Warsztaty artystyczne Oferta dla przedszkoli i dla szkół podstawowych - klasy I-III

Warsztaty artystyczne Oferta dla przedszkoli i dla szkół podstawowych - klasy I-III

<< powrótZajęcia plastyczno - ceramiczne:

Zabawa ma ogromne znaczenie w rozwoju procesów poznawczych u dzieci. Charakterystyczna dla dzieci potrzeba wypowiadania się wyrażana jest często w specyficznej twórczości artystycznej. Odpowiednie warunki, pobudzające do twórczości oraz umiejętnie pokierowana zabawa dziecka wzbogaca jego wiedzę, słownictwo, sprawność ruchową (szczególnie manualną), kształtuje się jego poczucie estetyki. Modelowanie w miękkim materiale, takim jak np. glina jest niezwykle ważnym doświadczeniem rozwijającym myślenie i wyobraźnię przestrzenną u dziecka.

Wariant pierwszy - pojedyncze zajęcia (czas trwania -1,5h)
Dzieci zapoznają się z gliną, poznają podstawy pracy w tym materiale, wykonują pracę na dowolny lub zadany temat pod okiem instruktora. Prace pozostają w pracowni do wyschnięcia (przez około tydzień).

Koszt zajęć dla grupy 10-15 osobowej wynosi: 270zł.


Wariant drugi - cykl dwóch zajęć (1 zajęcia trwają 1,5h)
Podczas pierwszych dzieci poznają technikę pracy w glinie, lepią z gliny prace na zadany temat; podczas drugich zajęć malują i zdobią swoje prace.

Koszt tego cyklu dla grupy 10-15 osobowej wynosi: 375zł


Wariant trzeci - cykl 10 zajęć (1 zajęcia trwają 1,5h) - po jednym w każdym miesiącu
Jest to zamknięty kurs, podczas którego dzieci poznają technikę pracy w glinie, wykonają prace o różnym stopniu trudności.

Koszt tego cyklu dla grupy 10-15 osobowej wynosi: 1650zł


Zajęcia z origami i form przestrzennych:

Origami jest wschodnią sztuką tworzenia zwierząt, kwiatów, postaci z papieru. Sztuka ta korzeniami sięga do starożytnych Chin, w których narodziła się wraz z wynalezieniem papieru.
Zajęcia wspierają rozwój wyobraźni przestrzennej dzieci a także cierpliwość i rzetelność w działaniu.

Wariant pierwszy - pojedyncze zajęcia (czas trwania -1,5h)

Koszt zajęć dla grupy 10-15 osobowej wynosi: 100zł


Wariant drugi - cykl dwóch lub więcej zajęć (1 zajęcia trwają 1,5h)

Koszt zajęć dla grupy 10-15 osobowej wynosi: 90zł x liczba zajęćZajęcia folklorystyczne:

Centrum Edukacyjne IQ zaprasza na zajęcia poznawczo-warsztatowe dla grup przedszkolnych prowadzone przez studentkę etnologii. Proponowane tematy zajęć:
 1. Mazowsze
  Na zajęciach dzieci zapoznają się z bogatą i wciąż żywą kulturą regionu Mazowsza. Oprócz zasłyszanych historii będą też mogły same stworzyć łowicką kodrę, posłuchać kurpiowskiej muzyki, a także zatańczyć opoczyńską Tramblankę.

 2. Andrzejkowo-Katarzynkowe wróżby
  "W święto Katarzyny pod poduszką dziewczyny", a "Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja". Czy spełnią się słowa staropolskich przysłów? O tym przekonają się przedszkolaki na tych zajęciach. Oprócz tradycyjnego lania wosku zaprezentujemy też inne polskie wróżby ludowe.

 3. Czar Bożego Narodzenia
  O tym czasie niezwykłym godów (Bożego Narodzenia) dzieci będą mogły się dowiedzieć w równie niezwykły sposób. Przygotowując staropolską ucztę wigilijną dzieci nauczą się min. Jak przyrządzić wigilijną zupę i jak przygotować ludowe ozdoby choinkowe.

 4. Wielkanoc
  Zajęcia warsztatowe prowadzone przez twórczynię ludową, na których przedszkolaki nauczą się ozdabiać pisanki różnymi sposobami w zależności od regionu Polski.

 5. Polska sztuka ludowa
  Jakimi dziedzinami sztuki interesowali się twórcy ludowi? Po garści wiedzy na ten temat przekazanej w nowoczesny sposób dzieciaki same będą mogły wczuć się w twórców ludowych w swoim warsztacie.

 • Zajęcia trwają ok. 1,5 h.
 • Zajęcia prowadzone są z grupami minimum 15-osobowymi a maksymalnie 20 - osobowymi.
 • Cena -25 zł za dziecko ( w tej chwili staramy się otrzymać dofinansowanie z Urzędu Dzielnicy Usynów, więc cena może ulec zmianie)
 • Wszystkie szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 498-92-55,56 lub w siedzibie Centrum przy ul. Dunikowskiego 9
Ponadto w ramach zajęć proponujemy wycieczki do pobliskich skansenów oraz muzeów etnograficznych (Sierpc, Ciechanowie, Maurzyce, Nowogród, Sromów). Zwiedzanie jest połączone z lekcjami muzealnymi lub warsztatami.
www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org